Mezinárodní projekt zahájen

Projekt s názvem HOT TRAIN vznikl jako mezinárodní iniciativa na podporu zaměstnanosti znevýhodněných osob v sociálních firmách a to zejména v oboru hotelnictví. Společně se sociální firmou Jůnův statek jsou do něj zapojeny organizace z Norska, Irska, Velké Británie, Polska, Litvy a České republiky.

Většina z nich již provozuje své vlastní sociální firmy nebo o jejich založení v současnosti usiluje. Vzájemná výměna zkušeností má za cíl rozvinout postupy vedoucí k udržitelnosti sociálních firem. Projekt je zaměřen také na posílení možností znevýhodněných zaměstnanců získat zaměstnání na volném pracovním trhu.

Dvouletý projekt (2012 – 2014) umožní nové postupy otestovat v praxi a získané poznatky budou shrnuty v publikaci, která bude k dispozici ostatním sociálním firmám podnikajícím v oboru hotelnictví. 

V polovině února 2013 přivítal Fokus Praha reprezentanty zúčastněných organizací ve své sociální firmě Jůnův statek na již druhém pracovním setkání projektu. Krátká reportáž vyšla v březnových Fokusovinách.

 

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions