Jak a proč podporovat sociální podnikání

Fokus Praha, o.s. a ENSIE (European Network for Social Integration Enterprises) Vás zvou 7.6.2012 na kulatý stůl na téma Jak a proč podporovat sociální podnikání v ČR a seminář Jak přežít krizi

 

Administrativní poplatek ve výši 300 Kč za osobu můžete uhradit v hotovosti na místě nebo převodem na účet č.: 16136201/0100, variabilní symbol 9999 nejpozději do 31. května 2012. Jako specifický symbol uveďte číslo, které Vám zašleme spolu s potvrzením Vaší přihlášky.
 
Program
 
9:00 – 12:30  Kulatý stůl : Jak a proč podporovat sociální podnikání v ČR
 
Diskutovat budou zahraniční hosté – zástupci ENSIE, politici, zástupci úřadu práce, městských částí a podnikajících neziskových organizací - jména budou upřesněna později

Kulatý stůl je vyvrcholením evropské kampaně na podporu integračních sociálních podniků „Zaměstnanci vám vzkazují“, ke které se Fokus Praha, o.s. připojil počátkem února letošního roku. Ve svých vzkazech se na české a evropské politiky obrátili také čtyři zaměstnanci integračních sociálních podniků - sociálních firem Fokusu Praha, lidé se zkušeností s duševní nemocí, například maniodepresí či paranoidní schizofrenií. Mezi diskutujícími budou i ti, kteří na vzkazy zaměstnanců reagovali pozitivně a hodlají podporovat budování a rozvoj sociálních firem vytvořením lepších podmínek pro jejich fungování. 

Diskusi bude předcházet představení současné situace sociálního podnikání v ČR a vystoupení zástupců ENSIE na téma proč podporovat integrační sociální podniky.

12:30 – 13:30 oběd

13:30 – 15:30  Seminář: Jak přežít krizi                 

Diskutovat budou zahraniční hosté - zástupci ENSIE a podnikající neziskové  organizace  

Jak se vyrovnat se snižujícími se dotacemi v souvislosti se změnou zákona o zaměstnanosti, jak zlepšit marketing, jak lépe využívat své kapacity a být efektivnější, jak lépe spolupracovat s komunitou, a tak navýšit své vlastní příjmy budou diskutovat neziskové organizace se zahraničními experty – zástupci ENSIE. Představeny  budou také konkrétní příklady dobré praxe ze zahraničí.

Seminář je určen zejména pro ty neziskové organizace, které podnikají za účelem vytváření pracovních míst pro osoby znevýhodněné na trhu práce. 

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions